Zone Ketur
Vous souhaitez réagir à ce message ? Créez un compte en quelques clics ou connectez-vous pour continuer.

Zone Ketur

pour tous les keturs !

AccueilAccueil  RechercherRechercher  Dernières imagesDernières images  S'enregistrerS'enregistrer  Connexion  
Le deal à ne pas rater :
Réassort du coffret Pokémon 151 Électhor-ex : où l’acheter ?
Voir le deal

Kuran'in matematiksel mucizeleri 2

AuteurMessage
PsikOlojiK_deLi
Admin
PsikOlojiK_deLi

Kuran'in matematiksel mucizeleri 2 Empty
MessageSujet: Kuran'in matematiksel mucizeleri 2   Kuran'in matematiksel mucizeleri 2 EmptyJeu 4 Mai à 12:49

KURAN'DA KELİME TEKRARLARI

Kuran'ın şimdiye dek incelediğimiz mucizevi özelliklerinin dışında bir de "matematiksel mucize"leri vardır.

Bu mucizeye bir örnek, Kuran'daki bazı kelime tekrarlarının verdiği ortak sayıdır.

Birbiriyle ilgili bazı kelimeler şaşırtıcı bir biçimde aynı sayıda tekrarlanırlar.

- "Ceza" kelimesi 117 kere yer alırken, Kuran'ın temel ahlak özelliklerinden olan "affetmek" ifadesi, bu sayının tam 2 katı kadar yani 234 kere tekrarlanır. Tamam Allah cezalandir ama ondan daha onemlisi COK BUYUK AFFEDICIDIR!!
Cok sasirtici degilmi!!

Kuran'in matematiksel mucizeleri 2 18ge3

-"Kadın" ve "erkek" kelimelerinin tekrar sayısı da aynıdır: 23
Kadın-erkek kelimelerinin Kuran'da tekrar sayısı olan 23, aynı zamanda insan embriyosunun oluşumunda yumurta ve spermden gelen kromozom sayısıdır. İnsanın kromozom sayısı da anne ve babadan gelen 23'er kromozomun toplamı olarak 46'dır.

Benim agzim acik kaldi valla siz ne dusunuyorsunuz bilmiyorum!!!

Kuran'in matematiksel mucizeleri 2 26ci1

- "Zekat" kelimesi Kuran'da 32 kere tekrarlanırken, "bereket" kelimesinin tekrarlanış sayısı da 32'dir.

Kuran'in matematiksel mucizeleri 2 38jh

- "Musibet" kelimesi ve "şükür" kelimesi, Kuran'da aynı sayıda geçmektedir: 75 kere

Kuran'in matematiksel mucizeleri 2 42ue2

Bence bu iki kelime arasindaki iliski soyle yorumlana bilir, eger basiniza bi musibet (malheur) geldigi zaman, isyan yerine sukur etmelisiniz ki Allah sizi koydugu sinavdan basarili ayirsin ve derdinizin dermaninida versin!!

"Kara" kelimesi Kuran'da 13 kere geçerken, "deniz" kelimesi 32 kere geçmektedir. Bu sayıların toplamı bize 45 sayısını verir. Eğer karaların Kuran'da bahsediliş sayısı olan 13'ü 45'e bölersek, %28,888888888889 sayısını buluruz. Denizlerin Kuran'da bahsediliş sayısı olan 32'yi 45'e böldüğümüz zaman ise, %71,111111111111 sayısını buluruz. Bu oranlar ise, gezegenimizdeki su ve kara parçalarının gerçek oranıdı

Kuran'in matematiksel mucizeleri 2 50qz

Bunlar gibi daha pek çok ornek var ama ben sizin icin en ilginç olanlari seçtim.
Benim yazarken tuglerim diken diken oldu valla, harika bisey bu ya!!
Revenir en haut Aller en bas

Kuran'in matematiksel mucizeleri 2
Page 1 sur 1